Je bent hier: FNV Vakcentrale: Geen FNV-breed referendum

FNV Vakcentrale: Geen FNV-breed referendum

05-07-11

De Federatieraad van de FNV heeft vanmiddag besloten het principeakkoord over de pensioenen niet via een FNV-breed referendum voor te leggen aan haar leden. "Een gezamenlijke ledenraadpleging heeft alleen zin als aan alle leden dezelfde vraag wordt voorgelegd. Met het uitschrijven van een eigen referendum door een van onze bonden gaat deze voorwaarde niet meer op, dan ga je appels met peren vergelijken”, aldus vicevoorzitter Peter Gortzak.  
 
De Federatieraad besluit op 12 september over het principeakkoord. Tegen die tijd hoopt de Federatieraad meer duidelijkheid te hebben over hoe minister Kamp (Sociale Zaken) invulling geeft aan de moties die vorige week zijn aangenomen door de Tweede Kamer.
 
Gortzak: “Naast het feit dat elke bond altijd zijn leden op de eigen manier raadpleegt, bestaat de vorm van een gezamenlijke raadpleging, het FNV-brede referendum. Vorig jaar hebben we het onderhandelingsakkoord over de pensioenen op deze wijze voorgelegd aan onze leden. Een logisch vervolg zou zijn dat we ook het nu afgesloten principeakkoord zo voorleggen aan de leden. Helaas hebben we anders moeten besluiten”.
 
De meeste bonden hebben in een eerder stadium aangegeven, in verband met de ingewikkeldheid van het onderwerp en de zomervakanties, ruim de tijd te willen nemen voor het informeren en raadplegen van de leden. Begin vorige week besloot FNV Bondgenoten hier niet op te wachten en onder haar leden een eigen referendum te houden. Het principeakkoord wordt daar met een negatief advies voorgelegd. Het besluit van vandaag maakt dat nu elke bond zijn eigen achterbanraadpleging gaat doen.
 
Sinds 2003 heeft de FNV haar leden vijfmaal via referenda geraadpleegd. De eerste maal was op initiatief van toenmalig cao-coördinator en nu voorzitter Agnes Jongerius.
 
Bij het referendum vorig jaar oordeelde 80% van de deelnemers positief over het onderhandelingsakkoord over de pensioenen.

Bron: FNV Vakcentrale

FNV Horecabond heeft besloten haar eigen leden eind juli te raadplegen over dit onderwerp. Nadere informatie hierover volgt.

Nieuws

18-05-12 - Attractieparken in trek op droge, niet te warme dag lees verder

16-05-12 - FNV kraakt Kunduz-coalitie over oneerlijke verdeling bezuinigingen lees verder

16-05-12 - Roken in kleine kroegen blijft toegestaan lees verder

16-05-12 - 600.000 Vakanties in eigen land rond Hemelvaart lees verder

16-05-12 - Met de trein naar je werk wordt fors duurder lees verder

15-05-12 - Ruim 100 miljoen euro aan extra uitgaven lees verder

14-05-12 - Inschrijving Puur RestaurantWeek geopend lees verder

14-05-12 - FNV wil einde aan payroll-constructie lees verder

11-05-12 - 'Payrolling' splijt werkgevers en vakbonden lees verder

11-05-12 - Oudere werknemers denken langer te kunnen doorwerken lees verder

09-05-12 - Bonden woest over openbreken pensioenakkoord lees verder

08-05-12 - Weer stijging online vacatureaanbod horeca lees verder

08-05-12 - Werkgeversvereniging bezorgd over loonstijging lees verder

07-05-12 - FNV Jong Uitnodiging lees verder

03-05-12 - Dining with the Stars in juni 2012 lees verder

02-05-12 - Rem op vakantie-uitgaven lees verder

02-05-12 - Overheid discrimineert allochtone ouderen door bijstandskorting 65-plussers lees verder

01-05-12 - Nieuwe vakbeweging: leden aan zet! lees verder

01-05-12 - Uitslag FNV Foto Alarm: onveilig werk in the picture lees verder

01-05-12 - Gastvrijheidssector laag BTW tarief blijft 6% lees verder

01-05-12 - Beste restaurant weer in Kopenhagen lees verder

01-05-12 - Kamp praat werkgevers en vakbonden bij lees verder

27-04-12 - FNV en Workers Memorial Day: “School Animal Cops om tot arbeidsinspecteurs” lees verder

27-04-12 - FNV voorspelt heftige verkiezingscampagne lees verder

26-04-12 - Jongerius waarschuwt politiek tegen drastische bezuinigingen lees verder

26-04-12 - FNV: iedereen na 1 jaar een vast contract lees verder

26-04-12 - FNV wil bonusverbod voor top van banken lees verder

25-04-12 - Ruim helft van Nederlanders viert meivakantie in eigen land lees verder

25-04-12 - Catshuis, BTW & recreatie lees verder

25-04-12 - Kamer wil nieuwe bijstandswet opschorten lees verder